این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست

باز هم محرمی دیگر فرا رسید و باز هم تاسوعا وعاشورایی دیگر.از موقعی که معنای این دو را فهمیدم دائما از خود میپرسیدم که که چرا برای امام حسین این مراسم را میگیریم؟مگر او چه چیزی به ما آموخته؟یکی میگفت حسین عشق را به ما آموخت.دیگری می گفت حسین معلم آزادگی است. و یکی دیگر ایثار را درس حسین نام میبرد.

اکنون که کمی از آن سال ها گذشته و به خیال خودم اندکی بزرگتر شده ام با خود میگویم آیا  حسین فقط معلم عشق بود؟یا ایثار؟یا...آیا اصلا این کلمات توانایی توصیف شخصیت حسین را دارند؟آیا حسین در این کلمات جا میگیرد؟مگر غیر از آن است که این کلمات نمادی بیش نیستند برای توصیف حتی قطره ای از دریای روح حسین؟مگر  این کلمات جز با حسین معنا می یابند؟ آیا همه این کلمات یکجا در حسین یافت نمیشوند؟آری.کربلا دانشگاهی است پر از دانشکده که حسین استاد همه کلاس های آن است.و دانشجویان این دانشگاه نمی توانند یا نمیخواهند که درسشان را بیاموزند و در میان کلاس همیشه همهمه جریان دارد .همیشه ولوله ای بر پاست برای نشنیدن درس استاد.مگر یادت نیست چه جشنی بینشان بر پا بود وقتی که سر استاد را بر سر نیزه ها کردند و بالا بردند؟ غافل از اینکه همچنان  استاد بالای سر همه آنها قرار دارد!مگر فراموش کرده ای که وقتی فرزند شیر خوارش را کشتند چگونه پایکوبی میکردند؟غافل از اینکه خون آن نوزاد امضای سند ذلتشان بود!مگر به یاد نداری که وقتی خواهرش را به اسارت گرفتند چگونه مستانه میخندیدند؟غافل از اینکه با اینکار تنها تیشه به ریشه ی خود میزنند!...

چرا عاشورا را تسلیت میگوییم؟من عاشورا را تبریک میگویم.تبریک بر تو ای زمین که چنین مردانی را پرورانده ای!تبریک بر تو که خداوند تو را صندوقچه خون حسین کرد.تو قطره قطره ی خون حسین را در خود نگه داشته ای!چه افتخاری بزرگتر از این!پس تا میتوانی بجوش و بخروش و بچرخ و بگرد که فردای قیامت که سیارکان دیگر چیزی جز یخ و گاز برای ارائه ندارند،تو ای بزرگ سیاره!ای زمین!تو گرمای خون حسین را در اختیار داری!تو جوشش خون حسین را داری که تحویل دهی!تبریک بر انسانیت که با حسین معنا یافت!تبریک بر اسلام که چنین ابر مردانی دارد که نمونه اش را در هیچ دینی نمیتوان یافت!و تبریک بر خودمان که در سالگرد عروجش عاشقانه اشک میریزیم،خالصانه صدایش میکنیم و عارفانه او را میخواهیم!

تاسوعا و عاشورای حسینی بر همه آزادمردان جهان تبریک و تسلیت باد!

 

پ.ن:میدونم که باید زودتر مینوشتم اما باور کنید فرصت نمیکردم.

/ 7 نظر / 25 بازدید
باران

سلام پویان جان وای خیلی خوبی خیلی حرفهای خوبی زده بودی واقعا خیلی خوشحالم دوستای به این خوبی دارم درسته باران فرو ریخته ولی دارم باز می سازمش البته اگه بشه و خدا کمکم کنه اگه شما ها نبودید که من دق مرگ شده بودم و ممنون خیلی به من لطف داشتی[ماچ] من که همیشه منتظره اپات هستم اقای دکتر[چشمک] متنه خیلی قشنگی بود منم موافقم نباید عاشورا رو تسلیت گفت باید تبریک گفت [گل] نه برای قتله امام حسین بلاکه برای رسیدنه امام حسین به هدفش به خاطره وجود فردی مثله حسین!

مهرناز الفت

سلام خدمت شما.اولین باره که به وبلاگتون سر میزنم.وبلاگ قشنگی دارین.این پست هم خیلی زیبا نوشته بودین.توصیف جالب و جدیدی بود. موفق باشید.

سایه سپید

[لبخند] کاش درسای بزرگی از عاشورا بگیریم...

مهرناز

سلام .امیدوارم همیشه خوب باشی. نوشتت خیلی قشنگ بود.اما اگر من جای زمین بودم از اینکه شاهد وگواه همچین صحنه ا ی دردناک بودم شرمسار و اندو هناک بود م و به سیاره های دیگر حسادت می کردم و ارزو می کردم کاش جای انها بودم و از خدا می پرسیدم چرا من؟ آ یا در این جهان بزرگ جای دیگری پیدا نشده بود؟ زمین با تمام موجودات زنده و بی جانش در این روز ها زانوی غم بغل میگیرد در غم خویش فرو میرود و واقعا" همین طور هم هست. اما به خودش می بالد که مهد تمام پیامبران و امامانم و به همین خاطر مچرخد و میگرد به تمام دنیا فخر فروشی می کند .

sepideh

سلام میخواستم نظرمر راجع به ÷ست قبلی بدم ...خوب خیلی وقتا..یا بهتره بگی 90 درصد تغییر نظرای ادم به خاطر گفته های دیگرون و تاثیرات یه که اونا روش میذارن ....اصلا بعضی وقتا که ادم به اخر اخرش میرسه...میگه اصلا زندگی کنم که چی....؟!؟!یا ادم با این همه انگیزه منتظر یه تشویق ساده از دیگرانه ولی فقط چیزایی رو میشنوه که نمیخاسته....بعد هم همون قضیه 100 درجه و بی احساسی... دیر کردنام رو میبخشین...خیلی وقته که سیم کام÷یوتر خرابه......

پريسا حمزه لويي

آب خــود با دشمنان تشنه قسمت می کند عـــزت و آزادگــی بین تا کجـــا دارد حسیـن دشمنش هم آب می بندد به روی اهل بیت داوری بین با چه قومی بی حیا دارد حسین دست آخـر کــز همه بیگانه شد،دیـدم هنـوز بـا دم خنـجــر نگــاهــی آشنـــا دارد حسین شمـر گوید:"گوش کردم تا چه خواهد از خـدا جای نفـرین هم به لب دیدم دعا دارد حسین" تحليلتون از واقعه كربلا جالب بود. در ضمن ممنون از اينكه وبلاگ ما رو لينك كرديد.اگر تمايل داشتيد خبر بديد تا ما هم شما رو لينك كنيم.

طاهر

احسنت دس مریزاد